Yumurta Kabuğunun Saklamanızı İçin 5 Neden - Pixselle

Pixselle

Hobi, Sağlıklı Yaşam, Spor, Bilişim, Eğlence Ve Daha Fazlası...

YaziçiYumurta oldukça faydalı bir besindir. Hatta günün ilk öğünü olan kahvaltınında baştacıdır. Yumurta içindeki besin dışında, kabuğununda ki faydaları da saymakla bitmiyor. Yumurta kabuğu neye iyi gelir? Yumurta kabuğunun faydaları nelerdir? Yumurta kabuğunu neden saklamalıyız? 

Yumurta Kabuğunun Faydaları


1- Yumurtalık kabuğu havanda dövülerek toz haline getirilerek kullanılır. Günde yarım tatlı kaşığı kadar tüketmenin faydalı olduğu söylenmektedir.

2- Kalsiyum desteği için yine yumurta kabuğu iyice dövülür ve limon suyu ile karıştırılır. Ağzı kapatılıp 3-4 gün buzdolabında bekletildikten sonra günde yarım tatlı kaşığı tüketilebilir.

3- Cilt lekelerine karşı 1 kaşık yumurta kabuğu, 1 kaşık yoğurt, 1 kaşık yumurta akı ve 3-4 damla limon suyu ile karıştırılıp yüze sürülür. 20-25 dakika bekletilir ve yüz ılık su ile durulanır.

4- Bu maske lekelere karşı oldukça etkilidir. Cildi yeniler, renk farklılıklarını ortadan kaldırmaya yardımcı olur ve cildin beyaz görünmesini sağlar.

5- Tahriş olmuş cildinize 2 adet yumurta kabuğunu elma sirkesi ile karıştırıp 3 gün beklettikten sonra cildinize uygulayabilirsiniz. Herhangi bir doğal çözüm önerisini denemeden önce mutlaka bir uzmana danışmanızı öneririz

3 yorum:

  1. Faydalı bilgi için teşekkürler fakat veganlığa doğru yolculuk varken yumurta kabuğu önerisi biraz tartışmaya açık.

    YanıtlaSil
  2. yumurta kabuğundan inanınki bu anlatıklarınızdan çok daha fazlası var ben bir çok bitkisel ilaçta kullandıklarını gördüm ama bunu bilmeyenler için çok güzel olmuş yaznız elinize sağlık

    YanıtlaSil
  3. Yani "yumurta gibi çocuk" deyimi de boşa denilmemiş sanırım :)

    YanıtlaSil