Midenizi Rahatlatacak Besinler! - Pixselle

Pixselle

Hobi, Sağlıklı Yaşam, Spor, Bilişim, Eğlence Ve Daha Fazlası...

Yaziçi

Mide asidini dengeleyerek mide ağrılarınızı rahatlatacak besinleri sizlere şöyle sıraladık:


Kızarmış ekmek
Mide asidinin salgılanmasıyla oluşan mide yanmasını önler ve mide asidini kurutarak midenizi rahatlatacaktır.

Çiğ patates
Patates,çiğ haldeyken mide yanmasına çok iyi gelen bir besin türüdür. Soyulmuş patates katı meyve presinde sıkılır ve kereviz suyuyla karıştırılarak içilir emin olun sizi çok rahatlatacaktır.

Ispanak
Buhar yardımıyla pişirilen ıspanak,haşlanır ve salatayla birlikte karıştırılır. Hem mideniz için hem de sağlığınız açısından önemli bir besindir.

Zeytinyağı
Zeytinyağını çiğ bir şekilde kullanırsak, yiyecekler midede daha az bir süre kalır ve yağlar daha rahat sindirilsin diye safra salgısını artırır. Böylece midenizde hiçbir rahatsızlık hissetmezsiniz.


Muz

Mide için en iyi besinlerden biridir. Öğün aralarında 1 adet muz yerseniz, mide yanmasını da önlemiş olursunuz. Muz, mide enzimini artırır.

Karnabahar

Haşlanmış bir karnabahar, mide asitlerinin zararlarından mideyi korur. “Gefarnato” maddesi içerdiğinden ülser tedavisinde kullanılan ilacın hammaddesi olarak da kullanılır.

Lahana

Çiğ olarak yenilirse daha faydalı oluyor. İnce bir şekilde doğrayıp salataya katabilirsiniz. Meyve sıkma makinesinde lahana ve elmayı sıkıp, suyunu içebilirsiniz.

Elma sirkesi

Salatalarda kullandığınız elma sirkesi, midenizi rahatlatır.

Unutmayınız sağlığınız herşeyden önemlidir kendinize iyi bakın.

2 yorum:

  1. Sebzelerin çiğ ve haşlanmış halinden yararlanmalı demek ki..

    YanıtlaSil
  2. Mide sorunu zaman zaman beni de etkiliyor. Muz gerçekten iyi geliyor ve elma sirkesi. Aslında sirkenin mideye dokunacağı düşünülür ama öyle değil. Çok teşekkürler verdiğiniz bilgiler için.

    YanıtlaSil