Jackie Chan Hakkında Duymadığınız Gerçekler - Pixselle

Pixselle

Hobi, Sağlıklı Yaşam, Spor, Bilişim, Eğlence Ve Daha Fazlası...

Yaziçi

Jackie Chan Hakkında Duymadığınız Gerçekler pixselle

Jackie Chan (ya da doğum adıyla Chan Kong Sang), 7 Mart 1954 tarihinde, Charles ve Lee Lee Chan çiftinin oğlu olarak Victoria Peak,Hong Kong'da dünyaya geldi. Ailesinin Fransız Başkonsolosluğu'nda çalışması nedeniyle hayatının ilk beş yılını konsolosluk sınırlarında geçiren Chan, Nah-Hwa İlkokulu'nda bir yıl eğitim gördükten sonra başarısızlığı nedeniyle bu okuldan ayrılmak zorunda kaldı. Filmlerden tanıdığımız ünlü aktörün hakkında duymadığınız gerçekler.Pandalara bayılıyor!


Pandaları çok sevmesi onun hayvan sever özelliklerinden en başta gelen unsur. Belkide Çinli olmasındandır :)

Mafyalardan Kaçması


80'li ve 90'lı yıllarda, Triad'dan (Çin mafyası) kendini korumak için birden fazla silah taşımış hatta el bombası bile taşımıştır.


2900 Tekrar!


Bir filminde tek bir sahne 2900 kez tekrar edilip yeniden çekilmiştir.

Bruce Lee İle Kavgası


1973 yapımı Ejder Kalesi filminin çekimlerinde Bruce Lee gerçekten Jackie Chan'a vurmuştur ancak çekimi tamamlamak adına yönetmen her ikisininde birbirinden ayrılmamasını söylemiştir ve sahne çekilmiştir.

Kemiği Yerine Sokmaya Çalışması


Gece kulüplerinde koruma olarak çalıştığı zamanlarda, bir kavgadan sonra iki gün boyunca elinin üzerindeki kemiği yerine sokmaya çalışır. Fakat sonradan fark eder ki yerine sokmaya çalıştığı kemik değil yumruk kavga esnasında yumruk attığı adamın dışı olduğunu fark eder.
Annesi Ve Babası, Ailesi


Aktörün annesi bir uyuşturucu kaçakçısı, babası ise bir casusmuş. Jackie Chan'in ailesi o kadar fakirmiş ki; henüz bebekken neredeyse varlıklı bir İngiliz aileye evlatlık verilecekmiş. Babasının casus annesinin ise kaçakçı olması garip olduğu gibi fakir olmaları da başka bir durum.

Çocuğuna Servet Bırakmaması


Jackie Chan oğluna 130 milyon dolarlık servetinden tek kuruş dahi bırakmadı. Çünkü servetinin tamamı bağışlanacak. "Eğer yetenekliyse, kendi parasını kazanabilir. Eğer değilse de paramı ziyan edecek." demiştir. Ve bu düşüncesinden ve davranışından dolayı kendini tebrik ediyoruz.


5 yorum:

 1. Sizi bloğumda mimledim :) Eski ramazanlar miminizi gelip alınız, sevgiler:)

  YanıtlaSil
 2. Eski Ramazanlar mim yazımı okumak için sizi bloguma beklerim. Çok teşekkürler.

  YanıtlaSil
 3. Jackie Chan filmleri bir ara ne kadar meşhurdu. İnsanlar sürekli izlerdi. Kendisi de oldukça ilginç bir karaktermiş. Oğluna tek kuruş bırakmamasına şaşırdım doğrusu.

  YanıtlaSil
 4. Çocuğu hakkında söyledikleri her ne kadar doğru olsa da, ben yine de evladıma kıyamazdım.

  YanıtlaSil
 5. Severim Jackie Chan'i :)

  YanıtlaSil