Instagram'dan Çok Konuşulacak Yeni Özellik Geliyor? - Pixselle

Pixselle

Hobi, Sağlıklı Yaşam, Spor, Bilişim, Eğlence Ve Daha Fazlası...

Yaziçi

Instagram'dan Çok Konuşulacak Yeni Özellik Geliyor?

Share This

Instagram yakında güzel bir özelliği ile karşınıza çıkıyor. Kanada da kullanılmaya başlanan bu özelliği hemen sizlere aktaralım.

Bu kapsamda, kullanıcıların beğeni penceresini açarak kimlerin paylaşımı beğendiğinin görülebileceği, fakat bu sayının şuan olduğu gibi ana sayfada görülememesi üzerine testler gerçekleşiyor.


Kaynaklar, uygulamanın ana sayfasında öne çıkan paylaşımların beğeni sayısı ile doğru orantılı olduğunu, söz konusu değişim ile birlikte ise 'kendini ifade etmenin' popülerliğin önüne geçmesinin hedeflendiğini kaydediyor.
Yapılan açıklamaya göre, kullanıcıların az sayıda beğeni alan fotoğraflarının da silmesinin bu sayede son bulması amaçlanıyor. Instagram yetkililerini yaptığı açıklamada, "Kanada'da başladığımız test sürümleri ile, fotoğraf ve video paylaşımlarındaki beğeni sayısını artık göstermiyoruz.
Bu sayede, kullanıcıların beğeni sayısı yerine fotoğraf ve videolara odaklanmasını hedefliyoruz" denildi. Paylaşımlarına aldıkları beğeni sayıları üzerinden markalar ile çeşitli anlaşmalar yapan Instagram fenomenlerinin, bu değişiklikten kaygı duyabileceklerinin farkında olduklarını aktaran yetkililer,
"Onların bu değişiklikten mağdur olmamaları adına, markalar ile işbirliklerinin devamını sağlamak adına çalışmalar yapıyoruz" ifadesini kullandı. Yeni sürümün ilk önce Kanada'da da test edilmesinin ise birkaç sebebi bulunuyor.
Ülkede yaşayanların yeni teknolojilere çabuk uyum sağlayabildiği kaydedilirken, 24 milyon Kanadalının, Instagram hesapları üzerinden birbirleriyle etkileşime geçtiği aktarılıyor. Söz konusu uygulamaların test aşamasında olduğunu hatırlatan yetkililer, bu özelliklerin ne zaman yayına alınacağı konusunda henüz bir paylaşmıyor.

4 yorum:

 1. Bekleyelim, görelim. Kanada bu durumu kabullenirse uygulama yaygınlaştırılır.

  YanıtlaSil
 2. Bu özellikten haberim var.Bekleyelim ve görelim..

  YanıtlaSil
 3. Bu özellik de faydalı olabilir teşekkürler

  YanıtlaSil
 4. İnstagram kullanmıyorum bir süredir :))

  YanıtlaSil