Son Yayınlar

Depresyonun 6 Belirtisi


Her ne kadar günlük hayatımızda moralimiz bozulduğunda ya da canımızı sıkan bir durum ile karşılaştığımızda hemen “depresyondayım” desek de depresyon, belirtileri kişiden kişiye farklılık gösterebilen, psikolojik, biyolojik ve sosyal faktörlerin birleşiminden oluşan son derece karmaşık bir duygu durum bozukluğudur.1- Anlamlandıramadığınız Acılar 


2- Duyguları Kontrol Edememe


3- Geceleri Uyuyamamak Ve Sabahları Uyanamamak


4- Hızlı Düşünememe, Unutkanlık Ve Karasız Kalmak


5- Olması Gerekenden Fazla Ya Da Az Yemek Yeme


6- Çevreden Uzaklaşma Ve İnsanlara Katlanamama


Eğer bu tür sıkıntılarınız var ise psikoloji veya psikiyatri servisine görünmeniz sizin için en iyi çözüm olabilir. İlaç veya motivasyon gibi şeylerle bu durumdan kurtulabilirsiniz. Sağlıklı ve esen kalın...


8 yorum:

 1. Ben de hepsi var sanırım

  YanıtlaSil
 2. ooooo önemli yazı buuuuu, koyarım bak bunu blogumaa. bizim ülkede çoktur herhalde bu belirtiler :) belki de toplu depresyon bile olabiler ha ha haaa :)

  YanıtlaSil
 3. Sanırım bu tür sıkıntılarım var :) Ama bu biraz kendi mizacımla da alakalı sanırım. Dediğiniz gibi günümüzde herkes depresyondayım diye dolanıyor etrafta. Halbuki herkesin derdi var. Gerçekten depresyona giren birisinin etrafta depresyondayım diye dolaşmaya önem vereceğini de düşünmüyorum zaten.

  YanıtlaSil
 4. farkındalık için önemli bir yazı :)

  YanıtlaSil
 5. bu aralar bunalım bana da yakın. ee bahar geldi diyorduk havalar serinledi,hayat desen pahalı, neşelendirecek bir şeyler bulabilmek zorlaştı herkes için.

  YanıtlaSil
 6. Bunlardan ben de de vardı bir aralar, neyse ki geçti :)

  YanıtlaSil
 7. Bu belirtiler bana çok tanıdık geliyor Çok teşekkürler.

  YanıtlaSil
 8. Toplumun çoğu depresyonda ama farkında bile değil emeğinize sağlık

  YanıtlaSil