Bloggerdan Profesyonel Site Kurma Taktiği - Pixselle

Pixselle

Hobi, Sağlıklı Yaşam, Spor, Bilişim, Eğlence Ve Daha Fazlası...

YaziçiBloggerdan Profesyonel Site Kurma

Bloggerdan Profesyonel Site Kurma Taktiği


Günümüzde artık bilgisayar başında gelir etme yöntemleri arasında ilk sırada gelen web site kurmaktır. Web site nasıl kurulur öğrenmek için tıkla.
Web siteler kurarak, bloglar açarak ilk başta düşük de olsa ileride yüksek gelirler kazanılabilir. Bu yazımda sizlere en düşük fiyata alan adlı (.com .net .xyz) alan adı alarak blogger üzerinden web site kurmayı göstereceğim. Gelin başlayalım...

İlk aşama olarak hemen bir google hesabı açıp bloggera giriş yapıyoruz.

Bloggerdan Profesyonel Site Kurma
Blogumuzu oluşturuyoruz ve hemen kendimize profesyonel bir teme seçmeliyiz. Ama teme seçerken en önemlisi web sitemizin konusuna uygun olmalı.

Bu temaları ücretisiz bir şekilde google da edinebilirsiniz ben örnek bir tema ile göstereceğim. Sizde bulduğunuz veya satın aldığınız temayla bu adımları gerçekleştirebilirsiniz.


Temamız hazır

Bloggerdan Profesyonel Site Kurma

Örnek olması için böyle bir tema seçtik. Aslında profesyonel bir blog çatısı altında web sitesi kurmak için en önemli etken temadır. Dediğimiz gibi google üzerinde birçok blogger teması bulabilirsiniz. Ücret ödeyerek de mükemmel bir tema yaptırabilirsiniz.

Domain Alma (.com .net .xyz)

Biz domainimiz natrodan aldık ve onun üzerinden tarif edeceğiz. Ve bu yazımız natro üzerinden domaininizi bloggera bağlama diyebiliriz. Öncelikle natroya üye olup domaini alım işlemini yapıyorsunuz. daha sonra bu linke tıklayarak nasıl bağlayacağınızı öğrenebilirsiniz. TIKLA

Tema

Domain işini de hallettikten sonra artık blogunuz hazır .com lu ve mükemmel bir temalı bloga sahipsiniz. Sizler için en önemli etken dediğimiz tema için birkaç örnek tema vereceğim bunları kurarak gayet başarılı bir site kurabilirsiniz.

Bu temalar ham şekildedeir siz bu temaları blogger> yerleşim bölümü ve blogger> tema > html düzenle bölümünden özgürce düzenleyebilirsiniz.

1- Beautly Blog

Bloggerdan Profesyonel Site Kurma Taktiği2- Valencia

Bloggerdan Profesyonel Site Kurma Taktiği3- Fasted

Bloggerdan Profesyonel Site Kurma Taktiği


4- Crusade

Bloggerdan Profesyonel Site Kurma Taktiği


5-  Kişisel cv Blog Tema

Bloggerdan Profesyonel Site Kurma TaktiğiSize birkaç tane tema örneği derledik. Blogger üzerindeki temalar amatörce olduğu için profesyonel bir web site izlenimi vermiyor. Asıl amaç kullanıcılara bu işi mükemmel şekilde yaptığınızı göstermek. Önce kaliteli içerik diğeri ise kaliteli bir tema. Domain de bu işlemler içerisinde en önemlisi. 


Bu yazımızda sizlere blogger üzerinde açtığınız web siteyi sanki wordpress üzerinden kurmuşcasına profesyonel görünümlü ve profesyonel bir web siteyi en ucuz hatta domain almayarak ücretsiz güzel bir tema bularak sıfır ücrete site kurmayı tarif etmeye çalıştık. 

Toparlamak ve tavsiyelerimi birleştirmem gerekirse. Öncelikle gidin hemen bir domain satın alın ve daha sonra gidin güzel bir site konunuza uygun bir tema yaptırın ve içerik yüklemeye başlayın. Bu sayede hosting ücreti vermeden, wordpress kullanmadan mükemmel bir web siteniz oldu.

6 yorum:

 1. Ben 5 senedir blogspot üstünden yayın yapıyorum ve farklı bir uzantıya geçmeyi düşünmedim hiç..Tabi bu tercih meselesi..İleride fikrim değişebilir belki belli mi olur ..

  YanıtlaSil
 2. Bazen temamı değiştireyim diyorum ama sonra vazgeçiyorum. Böyle oldukça samimi :)

  YanıtlaSil
 3. Domain falan hikaye hocam, blogun içinin doluluğu önemli şahsen.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Demek ki bu işleri yaparken tek düşünceniz para gelsin veya ziyaretçi gelsin yeter. Adınızı markalastırmak için. Hiç bilmeyen bir insana bile site ismi sorarsanız profesör.com veya profesör.net kur der. Bunun gibi...

   Sil
 4. BLOGGER UZANTISININ NE GİBİ SAKINCALARI VAR? BU KONUDA BİLGİ VEREBİLİRSENİZ SEVİNİRİM. TEŞEKKÜRLER.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bir sakıncası yok sadece profesyonellik açısında adınızı markalastırmak ve tescillemek için önemli. Blogspot.com mesela böyle de markalaşabilirsiniz fakat hiç domain nedir bilmeyen insana site ismi yaz deseniz. O bile Fatihpinarca.com veya .net yazacaktır çünkü büyük ve şirketleşmiş web sitelerden sürekli ziyaret ettiğimiz sitelerden öyle kalıyor aklımızda. Bize göre profesyonel bir kuruluş veya marka gibi anılmak için domain çok önemli.

   Sil