Kanserin En Belirgin 10 Belirtisi!! - Pixselle

Pixselle

Hobi, Sağlıklı Yaşam, Spor, Bilişim, Eğlence Ve Daha Fazlası...

Yaziçi


Günümüzde çok yaygın şekilde artmakta olan kanser etrafımızı haylice sardı.İşte kanserin belli başlı 10 belirtisini sizlerle paylaşıyoruz.

1.NEFESTE HIRILTI VE NEFES DARLIĞI
Akciğer kanserinin ilk belirtilerinden biridir ama ilk etapta kansere bağlamaz. Yine de dikkat etmeliyiz ve hemen hekime başvurulmalıdır.

2.SIK SIK ATEŞLENMEK VE HASTALIĞA YAKALANMAK 

Bu belirtiler lösemi, yani kemik iliğinde başlayan kanserli kan hücrelerinin bir belirtisi. Kemik iliğinin: vücudun enfeksiyonla mücadele yeteneklerini engelleyen anormal beyaz kan hücreleri üretmesine neden olur.

3.YUTKUNMADA ZORLANMAK

En sık boğaz kanseri ile ilişkilidir, ancak akciğer kanserinin de bir göstergesi olabilir.Bu yüzden dikkatli olmalıyız.

4.HALSİZLİK VE AŞIRI YORGUNLUK

Kansere ait en yaygın bir belirti, kanserin belirlenmesi diğer faktörlerle birlikte incelenmelidir.

5.YEMEK YEMEME İSTEĞİ 

Bu, yumurtalık kanseri işaretidir. İştah kaybında uzun bir süre yemek yemediğinizin farkına bile varmazsınız.

6.ANOREKSİYA

Pankreas kanseri için erken bir işaret olabilir. Kahve, alkol ya da sigara içenlerde oluşan ani bir nefret de buna bağlı olabilir.

7.AŞIRI MORARMA VE DURMAYAN KANAMALAR

Lösemi belirtileri olabilecek trombosit ve kırmızı kan hücreleri ile anormallikler gösterir. Lösemi hücreleri, vücutta kanınızın pıhtılaşmaya yol açan oksijen taşıma yeteneğini bozan kırmızı kan hücrelerinden arındırır.

8.BOĞAZ AĞRISI VE ŞİŞMİŞ MEME

Meme kanseri gösterir, açıklanamayan değişiklikler görürseniz hemen bir doktora danışınız. Basık, ters veya yan meme kanseri tanısı hastalar tarafından fark edilmiştir, meme ucunun dönmesi de buna işarettir.

9.YÜZÜN AŞIRI ŞİŞMESİ

Akciğer kanseri hastaların yüzündeki şişlikleri ya da kızarıklık fark edebildiklerini söylüyorlar. Küçük hücreli akciğer tümörleri, kan dolaşımındaki kan damarlarını sıklıkla bloke eder.

10.AŞIRI DERECEDE KİLO KAYBI

Kolon ve diğer sindirim kanserlerinin erken belirtileridir. Aynı zamanda karaciğere yayılmış olan kanserin, iştahımızın düşük olmasıyla aldığımız kiloların nedenidir. Vücuttaki atıklardan kurtulmamızı engelleyen kanser belirtisi.
NOT:Sizler de de bu belirtiler varsa hekiminize başvurmanız sizin için iyi olacaktır.

1 yorum:

  1. Allah dermansız hastalık vermesin.Bu bilgiler için teşekkürler.

    YanıtlaSil