Replika Telefon Kullanılmalı mıdır? - Pixselle

Pixselle

Hobi, Sağlıklı Yaşam, Spor, Bilişim, Eğlence Ve Daha Fazlası...

Yaziçi


Ülkemizde telefon fiyatları oldukça yüksek boyuttadır. Yüksek teknoloji mobil cihazlar diye tabir edilen akıllı telefonlar 1.500-10.000 tl gibi fiyatları bulmaktadır. 
Bu sebepten ötürü ki replika telefonlar piyasada oldukça yaygınlaştı. Kullanıcıların genel mantığı hem son model akıllı telefonum olsun hem de ucuz olsun. Bu düşünceyle replika telefona artan istekte büyüktür.Birçok sınıfta replika telefon bulmanız oldukça basittir. Ve bu işi çok iyi yapan insanlar da vardır. Tıpa tıp aynısını yaparak tüketiciye sunan.


Peki Bu Telefon Kullanılmalı Mıdır?

Mobil cihazlar, iletişim sırasında etrafına bir miktar radyasyon yayar. Vücudumuz tarafından emilen bu radyoaktif enerjiye de SAR (Spesific Absorption Rate) yani Özgül Emilim Oranıdenir. Yasal sınırlarda bu değer; Avrupa için 2W/kg , Amerika için ise 1W/kg dır. Fakat, uzmanlar bu sınırın yüksek tutulduğunun, en yüksek değerin 1W/kg’yi geçmemesi gerektiğinin kanaatindeler. Büyük telefon şirketlerinin ürettiği cihazların SAR değeri bile tartışma konusu olmakta ve ürettikleri teknolojilerle bu sınırları en aza indirmeye çalışmaktalar.

Hal böyle iken, replika telefonlarda en büyük tehlike SAR değeri konusudur. Hiçbir ölçüme tabi olmadan gelişi güzel olarak üretilen bu cihazlarda Avrupa’daki Amerika’daki öngörülen sınırın kat kat üstünde SAR değerleri mevcuttur.  Bunun sonucunda uzun vadede kansere, genetik hastalıklara, kadar gidebilen rahatsızlıklara yol açmaktadır.

Sağlık açısından replika telefonlar oldukça zararlıdır. Ne kadar cebinize uygun olsa da emin olun ki insan hayatı bir akıllı telefondan ve paradan daha önemlidir.


ÇOCUKLARIN ELİNE OYUNCAK DİYE VERİLMEZ
Bazı aileler çocuğum yemek yesin önüne bir çizgi film açayım. Yok yaramazlık yapıyor biraz rahat dursun gibisinden bu telefonları alıp çocuklarına tahsis eden aileler de mevcut.
Akıllı telefonların vücuda yaydığı radyasyon miktarını gösteren bir değer var. Bu replika telefonlarda SAR değeri çok yüksek olduğu için insan sağlığını da oldukça önemli bir miktarda etkiliyor. Bu nedenle alınan bu telefonlar, çocukların eline oyuncak bile olmayacak kadar kalitesiz ve zararlı. Bu cihazların içerisindeki bataryaları ve şarj aletleri de kalitesiz olduğu için yangına dahi sebep olabilir. 

4 yorum:

 1. GaleriQQ Agen Bandarq, Domino99, Bandar Sakong Online Terbesar

  Yang Merupakan Agen Bandarq, Domino 99, Dan Bandar Sakong Terbesar di asia hadir untuk anda semua dengan games - games menarik dan bonus menarik untuk anda semua

  Bonus yang di berikan GaleriQQ :
  * Bonus rollingan 0.5% setiap minggunya
  * Bonus Refferal 10% + 10% seumur hidup (5% X-tra untuk anda para pencari bonus reff di indonesia)
  * Dan masih banyak bonus menarik lain nya yang bisa anda dapatkan di GaleriQQ

  Games Yang di Hadirkan GaleriQQ :
  * Poker
  * Bandar poker
  * BandarQ
  * AduQ
  * Domino99
  * Bandar66
  * Sakong
  * Capsasusun

  Info Lebih lanjut Kunjungi :
  Website : GaleriQQ
  Twitter : GaleriQQ
  BBM : D60A983B/galeriqq
  WA : +855968017703
  LINE : csgaleriqq

  Kunjungi Juga situs kami di :
  Agen BandarQ
  Togel Online

  YanıtlaSil
 2. replika telefonların garantisi ve servisi pek olmadığı için bozulduğunda ciddi sıkıntı çıkaran bir durum olabilir..🤔

  YanıtlaSil
 3. sağlığa da büyük zararları var güzel bir noktaya değinmişsiniz

  YanıtlaSil
 4. Replika ilk kez duydum ama öğrenmiş oldum anlamını..

  YanıtlaSil