Nasıl Youtuber Olunur (Önemli İpucuları) - Pixselle

Pixselle

Hobi, Sağlıklı Yaşam, Spor, Bilişim, Eğlence Ve Daha Fazlası...

Yaziçi


Merhabalar; Sosyal medya geliştikçe artık tv izlenme oranlarında kayıplar yaşanıyor. Ve özellikle Youtube denen mecra sayesinde. Peki Bu Youtube nedir? Youtubede İçerik üreten youtuberler nedir? Nasıl Youtuber olunur? Hadi başlayalım...
Youtuber nedir?
Youtube uygulaması daha önceden beri biliniyordu, ancak youtuber kavramı insanların video çekerek diğer kullanıcılarla paylaşıp fenomen olmasıyla ortaya çıktı. Youtuberler, kendi kanallarında kategori belirleyerek o kategori üstünden videolar çekiyor. Kimi youtuber şaka videosu, kimi youtuber makyaj videosu. Böylelikle süre gelen durumda youtuberler kavramı sürüp gidiyor.
Youtuberler kendi belirledikleri haftanın belirli günlerinde kanallarında videolar paylaşıp, para kazanabiliyorlar. Bu paralar oldukça yüksek miktarları da bulabiliyor.Nasıl Youtuber Olunur?

Youtube mecrası gün geçtikçe büyüyor ve gençler arasında televizyon mecrasından youtubenin daha büyük ilgi gördüğü şüphesiz. Peki bu videoları izlemek yerine siz de içerik üretici nasıl olurusunuz. Gelin bakalım.

1. Azim Ve Çalışkanlık

Azim ve çalışkanlık çok önemli. Düzenli ve azimli olup sürekli içerik üretmelisiniz. Bu sizi youtubede üst plana çıkaracaktır.

2. Kalite

Belki kaliteli ekipman alacak paranız yoktur fakat elinizden geldiğince profosyenel iş çıkarmaya bakın. İnsanlar videonuzun izlemeye değer olduğu hissini veriniz.

3. Özgünlük

Özgün olunuz. Başka kişilerin yaptığı içeriklerin aynısı yerine daha gelişmişi veya güncelini. Veya yeni hiç yapılmamış içerikler yapmak sizin faydanıza olacaktır. Yeni fikirler her zaman yapılmışa göre daha iyidir.

4. Yaratıcı Olun

Aslında özgünlükle paralel bir durum söz konusu. Yaptığınız içerikler, video başlıkları, kamera çakimleri herşey bu konuda çok önemli. İlgin bir video başlığı ve güzel bir kapak resmi insanları videonuzu izlemeye teşvik edecektir.

5. Reklam

Eğer ekonomik imkanınız varsa kanalı videoyla besledikten sonra çeşitli mecralarda reklam verdirebilirsiniz. Eğer maddi yönde böyle bir imkanınız yoksa farklı sizin gibi youtube kanallarıyla iletişime geçerek karşılıklı reklamlar yapabilirisin.

6. Sosyal Medyada Etkin Olun

Sosyal medyada etkin olmanız sizin için çok büyük artıları olacaktır. Sosyal medyada (facebook, instagram vb.) gibi mecralrada takipçilerini youtubeye çekebilir veya yeni içeriklerinizden haberdar olmalarını sağlayabilirsiniz.

Bunlar ufak ama en etkili ve kesin yöntemler. Bu liste kendi düşünclerimize göre oluşturulmadı yeteri kadar tecrübesi olan ve belirli yerlere gelen youtuberlerin genel olarak söylediği başarı teknikleri. Yazımızı okuduğunuz için teşekkürler...2 yorum:

  1. sanmıyosam youtuberlik artık meslek olmalı,işkur meslek yapmışdı bi ara..youtuber olacaklar için güzel fikirler,elinize sağlık..✔😊

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Kesinlikle haklısınız ciddi maddi gelirler dönüyor son zamanlarda vergi geldi fakat ginese tam bir meslek diyebilirmiyiz bilemiyorum. Biz teşekkür ederiz :)

      Sil