Kış Aylarında Gripsavar 5 Bitki ve Çayları - Pixselle

Pixselle

Hobi, Sağlıklı Yaşam, Spor, Bilişim, Eğlence Ve Daha Fazlası...

Yaziçi


Kış aylarında, çoğumuzun muzdarip olduğu bir şey varsa o da grip olmaktır. Bütün enerjimizi alır götürür ve bize getirdiği tek şey halsizlik ve kas ağrılarıdır. Biz de artık grip olmamak, gribe bir dur demek için sadece ilaç kullanmamak adına, bitkileri inceleyelim dedik. Gripten korunmak ya da grip olduysak hangi bitki neye iyi gelir, hatta belki sadece gribe değil de problemimizin olduğu başka konulara da iyi gelir mi diye sizler için araştırdık. Ve bunları sizin için derledik. Umarım faydalı bir yazı olur. Gelin inceleyelim.

1. Zerdeçal


Zerdeçal iltihapları tedavi etmesinin yanı sıra, güçlü bir antioksidan ve anti-inflamaturdur. Gribin etkilerini hafifletir ve kas ağrılarına iyi gelir. Renginden dolayı Hint safranı olarak da bilinir.2. Biberiye


Bağışıklık sistemini güçlendirir, kokusu sayesinde migrene iyi gelir, solunum yollarını açar böylece sinüzite iyi gelir ve de antioksidandır.

3. Ginkgo biloba


Bu listedeki adı en garip ve yabancı gelen bitki olabilir ginkgo biloba. Ama inanın ki faydalarını saymakla bitiremeyiz! Antioksidan özelliği vardır, baş ağrısı ve migrene iyi gelir, depresyona, konstrasyon eksikliğine hatta ve hatta Alzheimer hastalığına bile iyi gelir. Yine sadece kış aylarında ya da gripken değil de, her zaman sağlığınız için tüketebileceğiniz bir bitki çayı.

4. Guarana


Guarana, fiziksel ve zihinsel yorgunluğu azaltmaya yardımcı olur. Yani sadece grip olduğunuzda değil, genel olarak günlük yaşamınızda da tüketirseniz birçok faydasını görebilirsiniz!

5. KarabiberÖzellikle kış aylarında, karabiber çayı, grip, nezle, öksürük gibi birçok rahatsızlığa iyi gelir. Öksürüğü kestiği ve balgam söktürdüğü için geceleri rahat bir uyku uyumanıza da yardımcı olur. Tadı biraz acı olsa da, ne demişler acıtsa da öldürmez ve faydalıdır.Hiç yorum yok:

Yorum Gönder