Eviniz İçin Mükemmel Boya Rengi Nasıl Seçilir? - Pixselle

Pixselle

Hobi, Sağlıklı Yaşam, Spor, Bilişim, Eğlence Ve Daha Fazlası...

Yaziçi


Mobilyalarınızı ve ışığınızı dikkate alın. En önemli unsur tartışmasız budur.

Eviniz için doğru renkleri seçmek çok zor bir iş olabilir; aralarından seçim yapabileceğiniz çok sayıda renk örneği ve renk yongaları var.

Akıl ve ruh sağlığınızı korumanıza ve eviniz için mükemmel renk tonunu bulmanıza yardımcı olmak için, çeşitli renk uzmanlarından mükemmel rengi nasıl seçeceğiniz konusunda öneri aldık.
Neleri Beğendiğinize Sahip Olun

Başlamak için dergilerden fotoğraf çekin ve yeni bir Pinterest panosunu ağzına kadar doldurun Benjamin Moore Renk ve Tasarım Uzmanı Andrea Magno , “Size hitap eden bir şey alın - sizi birkaç saniyeden fazla durduracak herhangi bir şey - ve kalıpların ortaya çıkmaya başladığını göreceksiniz” diyor “Gözünün daima koyu yeşilliklere çekildiğini fark edeceksin, belki de taze ve çekici pasteller bulursun. Nereden başlayacağınızla ilgili genel bir fikriniz olduğunda, renk örneklerine bakmanın zamanı geldi. ” 

Dikkate alınması gereken bir başka faktör de, odanın sahip olmasını istediğiniz titreşimdir. Behr'deki Renkli ve Yaratıcı Hizmetler Başkan Yardımcısı Erika Woelfel, “Odanın nasıl hissetmesini istediğinizi düşünün” diyor   O zaman renkleri uyandırdıkları ruh haline ve duygularına göre daraltabilirsiniz. ”

Sadece Trendlere Odaklanma

Trendler ilham verici ve sevdiğiniz renklere bakmak için bir yol olsa da , Sherwin Williams'daki Renkli Pazarlama Direktörü Sue Wadden, en sevdiğiniz nesnelerden veya yadigârlardan bazılarını göz önünde bulundurduğunu söylüyor. “Kendi renk tercihleriniz zamanın ötesine geçiyor” diyor.

Mobilyalarınızı hesaba katın

Boş bir sayfa ile başlamıyorsanız, yaşam alanınızda mevcut olan sert malzemeleri hesaba kattığınızdan emin olun. Woelfel, “İnsanlar genellikle bir kanepe, dolaplar, parke döşeme, fayans veya halı ile başlıyor - değişmeyecek parçalar” diyor. “Önce bunları düşünün. Kiraz renkli dolaplarınız varsa, boya seçenekleriniz [beyaz meşe ağacınız olmasaydı] farklıdır. ”

Magno kabul eder. “Ahşap döşemeler, tezgahlar ve mobilyalar gibi bu öğelerdeki renkler, hangi renk ailelerinin odada en iyi çalışacağını ve renk seçeneklerini daraltmaya gerçekten yardımcı olacağının belirlenmesinde çok yardımcı olacaktır.”

Bununla birlikte, bir odayı sıfırdan dekore ediyorsanız, önce mobilya ve perdeleri seçin, ardından odayı bir araya getiren bir boya rengi seçin, Pratt & Lambert Paints Kıdemli Tasarımcısı Ashley Banbury diyor “Mükemmel bir boya rengi bir odayı tamamlar.”

Bunları uygulayarak eviniz, ofisiniz vb mekanlar için doğru rengi bulacaksınızdır.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder