Karın Ağrılarını Rahatlatmak İçin Doğal İlaçlar - Pixselle

Pixselle

Hobi, Sağlıklı Yaşam, Spor, Bilişim, Eğlence Ve Daha Fazlası...

Yaziçi


Birçok nedene bağlı olarak oluşan karın ağrısı çoğumuzun sık yaşadığı problemlerin başında. Kadın-erkek, genç-yaşlı herkes zaman zaman karın ağrısı şikayetiyle karşı karşıya kalırız ve çoğunlukla da doktora gitmeden evde ağrı çekerek geçmesini bekler. Ancak unutmayın, karın ağrınızı evde hazırlayabileceğimiz doğal yöntemlerle kolay bir şekilde çözebilirsiniz.


Ballı su kullanarak
Bal bağırsak hareketlerinin hızlanmasını sağlar ve sindirim problemlerinden kaynaklanan karın ağrısını engeller. Bal ve ılık su bağırsak sistemini harekete geçirir ve kabızlığa aynı zamanda da karın ağrınızı yitirmenize yardımcı olur.
Malzemeler; 1 çorba kaşığı bal, 1 bardak sıcak su.
Hazırlanışı; Bir bardak ılık suya 1 çorba kaşığı bal ekleyin ve karışımı iyice karıştırın. Ballı ılık suyu günde iki kez, gece yatmadan önce ve sabah uyandıktan sonra tüketebilirsiniz.Yoğurt kullanarak

Yoğurt, sindirime yardımcı olan ve bağırsak astarını sağlıklı tutan probiyotikler (bağırsak dostu bakteriler) barındırır.

Yoğurt, bağırsak astarını temiz tutar ve bağırsak duvarları boyunca sindirilmemiş malzemenin birikmesini önler. Aynı zamanda karın ağrısını da geçirir. Yoğurdun düzenli olarak tüketilmesi kabızlığı, şişmeyi ve karın ağrısını önleyecektir.


Elma Sirkesi Kullanarak

Elma sirkesi bağırsak geçişini iyileştiren alkali özelliklere sahiptir. Bu nedenle, gastrointestinal problemlere bağlı semptomları hafifletmeye yardımcı olur.

Ayrıca midemizin doğal pH seviyesini düzenler ve sindirim sistemindeki gaz miktarını azaltır.

Malzemeler
1 tatlı kaşığı elma sirkesi (5 ml)
1 bardak su (250 ml)

Hazırlık
Sirkeyi bir bardak suya ekleyin ve iyice karıştırın, ardından karışımı için.

Papatya Çayı Kullanarak

Papatya çayı sindirim sistemindeki kasları gevşeterek karın ağrısının hafiflemesine sağlar. Mide ağrısını da geçirdiği bilinir. Papatya çayı bağırsaklara yapılan baskıyı azaltır ve bağırsakları rahatlatır. Bir fincan suyu kaynatın. Kaynamış suyun içine 1-2 çay kaşığı kurutulmuş papatya atın. 10-15 dakika demlendikten sonra papatya çayınız içime hazır olacaktır.

Gaz birikimine neden olan yiyecekleri tüketmenizi kesinlikle tavsiye etmiyoruz. Ayrıca tahriş edici, baharatlı ya da uyarıcı olan, mide hareketlerini artıran ve daha fazla ağrı yaratabilecek gıdalardan da kesinlikle kaçınmalısınız.

Bu basit tarifleri takip edin ve dayanılmaz karın ağrılarınızı sakinleştirin. Eğer bu ağrılar devam ederse ve sürekli bir halde olursa kesinlikle doktora müracat etmelisinizdir.

2 yorum: