Yeniden Kullanılabilir Kumaş Kase Kapakları Yapımı! - Pixselle

Pixselle

Hobi, Sağlıklı Yaşam, Spor, Bilişim, Eğlence Ve Daha Fazlası...

Yaziçi


Mükemmel bir projedir ve plastik kaplama veya alüminyum folyoyu atlamak için çevre dostu ve ucuz bir yoldur.

Malzemeler
  • Hurda kumaşı (ESKİ BİR KUMAŞ) (kaselerin üstünü kaplayacak kadar büyük artı bir inç)
  • 1/4 inç elastik
  • kumaş işaretleyici (veya kalem)
  • makas
  • dikiş makinesi ve aksesuarları (gösterilmiyor) Bir dikiş projesinde kullanmadan önce kumaşınızı önceden yıkamalı ve kuru tutmalısınız. Değilse, shinkage riskine girebilirsiniz. Bu proje için her türlü kumaşı kullanabilirsiniz. Daha ince pamuklular, yağ mayaları veya bandanalar harika çalışır.
Ölçüm
Çantanızı kumaşın üst kısmına baş aşağı yerleştirin. Hangi tarafın karşı karşıya olduğu önemli değil. Kumaş yapımcısı ile kasenin çevresini takip edin. Kasenin kenarından yaklaşık 1 inç ölçün ve başka bir daire çizin. Çanağınız geniş bir dudağa sahipse, hem büyüklüğü hem de genişletin.
Kesme
Çemberi kesin. Yıpranmayı önlemek için pembeleme makası kullanabilirsiniz. Ya da, kumaşın yıpranmasını önlemek için kenarların etrafındaki kabarık dikişi kullanın.
KenarÇok renkli bir dikiş dikmiş ya da pırıltılı makas kullanmışsanız, kumaşın kenarını 1/4 inç olarak çevirin ve etrafta dikin. Yıpranmayı önlemek için bulutlu dikiş veya pırıltılı makas kullanmamışsanız, kenarı 1/4 inç iki kez döndürün ve dikin.

Elastik EkleElastikin bir ucunu hem çizginin kenarına kadar hizalayın. Sonu dikin (güvenli olduğundan emin olmak için birkaç kez bölgeye geri dönün). Dikişinizi makinenizdeki zig-zag'a geçirin. Dairenin çevresi boyunca yavaşça zig-zag dikiş yaparken elastik gerginliği çekin. Dikiş dikerken, kumaş dikiş ayağının arkasında fırlayacak. Elastikliğin başlangıcına yaklaştığınızda, elastik bir başka ileri geri dikiş ile baştan başlayın. Fazla elastikliği kesin. 
Kapak Final


Servis kasetlerinizin her birine uyması için çeşitli boyutlarda ekstra kapaklar yapın. Renk, mutfağınızın tarzına uyacak şekilde onları koordine edin. Yeniden kullanılabilir kumaş kase kapakları eğlenceli, ev yapımı eve taşınma hediyeler de yapabilirsiniz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder